delicieuses
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

μακαρόνια με καπνιστή μπριζόλα κα λαχανικά

+2
Rena
ntina
6 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

μακαρόνια με καπνιστή μπριζόλα κα λαχανικά Empty μακαρόνια με καπνιστή μπριζόλα κα λαχανικά

Δημοσίευση από ntina Τρι Φεβ 22, 2011 5:39 am

μακαρόνια με καπνιστή μπριζόλα κα λαχανικά 001jxp

1 πακέτο μακαρόνια
150 γρ καπνιστή μπριζόλα
1 πράσινη πιπεριά
1 κόκκινη πιπεριά
2 φρέσκα κρεμμυδάκια
μισό πράσο
μισή κούπα ψιλοκομμένο μπρόκολο
μισή κούπα λάδι
1 ποτηράκι λευκό κρασί
ελάχιστο τζίντζερ σε σκόνη(προαιρετικό)
1κ.γ αλεύρι
αθότυρος τριμμένος ξερός .
αλάτι,πιπέρι

Εκτέλεση

τσιγαρίζω τα κρεμμυδάκια με το πράσο,προσθέτω την καπνιστή μπριζόλα ψιλικομμένη και σωτάρω για 2-3 λεπτά.Σβήνω με το κρασί και προσθέτω τα υπόλοιπα υλικά εκτός απο τον αθότυρο και το αλεύρι.Εν τω μεταξύ βραζω τα μακαρόνια και πριν τα σουρώσω βγάζω 1 κούπα απο το νερό που έβρασαν.ΟΤΑΝ ΤΑ ΥΛΙΚΆ ΤΗς ΣΆΛΤΣΑς ΜΑΛΑΚΏΣΟΥΝδιαλύω το αλεύρι στο νερό των μακαρονιων που αποσύραμε και το προσθέτω στην σαλτσα,σωτάρω 1 λεπτό και αποσύρω.Σερβιρω τα μακαρόνια με την σαλτσα και τριμμένο αθότυρο ξερό η οτι άλλο τυρί σας αρέσει
ntina
ntina
Supreme Member
Supreme Member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1656
Registration date : 13/02/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μακαρόνια με καπνιστή μπριζόλα κα λαχανικά Empty Απ: μακαρόνια με καπνιστή μπριζόλα κα λαχανικά

Δημοσίευση από Rena Τρι Φεβ 22, 2011 5:45 am

Τι το ήθελα και μπήκα μεσημεριάτικα και πεινασμένη? Να είχα ένα πιατάκι! Ένα κι ένα τα υλικά σου.
Rena
Rena
Admin
Admin

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 8812
Registration date : 08/03/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μακαρόνια με καπνιστή μπριζόλα κα λαχανικά Empty Απ: μακαρόνια με καπνιστή μπριζόλα κα λαχανικά

Δημοσίευση από ntina Τρι Φεβ 22, 2011 7:09 am

ευχαριστώ Ρενάκι μου ,πάρε ολο το πιάτο μακαρόνια με καπνιστή μπριζόλα κα λαχανικά 820423
ntina
ntina
Supreme Member
Supreme Member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1656
Registration date : 13/02/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μακαρόνια με καπνιστή μπριζόλα κα λαχανικά Empty Απ: μακαρόνια με καπνιστή μπριζόλα κα λαχανικά

Δημοσίευση από EfiK Τρι Φεβ 22, 2011 7:45 am

Αμάν, τέτοια ώρα που το είδα, δεν βγάζω τα ματάκια μου καλύτερα???Χαχαχα!!! Το κολπάκι με τη σάλτσα του (το αλευράκι) ούτε που θα μου πέρναγε από το μυαλό! Εξυπνο και σίγουρα το κάνει πιο νόστιμο!
EfiK
EfiK
Moderator
Moderator

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4318
Τόπος : Αγ. Ανάργυροι
Registration date : 13/08/2009

http://epipantosepistitou-efik.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μακαρόνια με καπνιστή μπριζόλα κα λαχανικά Empty Απ: μακαρόνια με καπνιστή μπριζόλα κα λαχανικά

Δημοσίευση από nikolas Τρι Φεβ 22, 2011 11:16 am

Μου έκανε κλικ η μακαρονάδα, αύριο πάει για δοκιμή. Καπνιστή μπριζόλα εννοείς το αλλαντικό ε?
nikolas
nikolas
Supreme Member
Supreme Member

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 910
Registration date : 31/07/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μακαρόνια με καπνιστή μπριζόλα κα λαχανικά Empty Απ: μακαρόνια με καπνιστή μπριζόλα κα λαχανικά

Δημοσίευση από ntina Τρι Φεβ 22, 2011 12:24 pm

νικόλα εγώ έβαλα καπνιστή μπριζόλα που φτιάχνει ο χασάπης καπνισμένη με φασκόμηλο,αλλά μπορεις άνετα να βάλεις και αλλαντικό το οποίο θα το πάρεις κομμάτι για να το κόψεις κυβάκια και όχι φέτες.αν και συνταγή της στιγμής με τα υλικά που ειχα στο ψυγείο έγινε τέλεια
ntina
ntina
Supreme Member
Supreme Member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1656
Registration date : 13/02/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μακαρόνια με καπνιστή μπριζόλα κα λαχανικά Empty Απ: μακαρόνια με καπνιστή μπριζόλα κα λαχανικά

Δημοσίευση από Λίλα Τρι Φεβ 22, 2011 11:05 pm

Ντινάκι μου πάντα οι συνταγές της στιγμής γίνονται τέλειες όταν τις φτιάχνουμε με μεράκι και απ'αυτό έχεις μπόλικο!! love
Λίλα
Λίλα
Star Member
Star Member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3297
Τόπος : Κρανίδι
Registration date : 12/07/2009

http://lilaspurplethoughts.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μακαρόνια με καπνιστή μπριζόλα κα λαχανικά Empty Απ: μακαρόνια με καπνιστή μπριζόλα κα λαχανικά

Δημοσίευση από Ειρήνη Τρι Φεβ 22, 2011 11:46 pm

Ντίνα τα χτυπήματά σου είναι καίρια και απανωτά. Σουπερ η μακαρονάδα και θα τη δοκιμάσω γιατί έχω βαρεθεί τα ίδια και τα ίδια.
Ειρήνη
Ειρήνη
Supreme Member
Supreme Member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1859
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 12/07/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μακαρόνια με καπνιστή μπριζόλα κα λαχανικά Empty Απ: μακαρόνια με καπνιστή μπριζόλα κα λαχανικά

Δημοσίευση από ntina Τετ Φεβ 23, 2011 4:14 am

σας ευχαριστώ για τα εύσημα.πολλές φορές πρέπει να δοκιμάζομε και κάτι καινούριο για να αισθανόμαστε και εμεις ωραία ,εκτός απο τον σύζυγο φυσικά Razz lol! Wink
ntina
ntina
Supreme Member
Supreme Member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1656
Registration date : 13/02/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης