delicieuses
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

"Κάτι ψήνεται..." εντυπώσεις...

Πήγαινε κάτω

"Κάτι ψήνεται..." εντυπώσεις... Empty "Κάτι ψήνεται..." εντυπώσεις...

Δημοσίευση από ???????? Τετ Μάης 27, 2009 11:43 pm

Παρακολουθείτε την εκπομπή "Κάτι ψήνεται" στον ALPHA?
Προσωπικά το βλέπω γιατί είναι μια εκπομπή που με ευχαριστεί, αν και κάποιες εβδομάδες με ενοχλεί που έχει κάτι ξινούς και κακοπροαίρετους! Η ώρα είναι τέτοια που προτιμώ να βλέπω αυτό παρά ... ειδήσεις... (ο θεός να τις κάνει).
Αυτή την εβδομάδα πάντως έχω πραγματικά χαρεί με τα πρόσωπα που έχει. Χαμογελαστοί, κεφάτοι άνθρωποι με καλή διάθεση που την μεταδίδουν.
Ως προς τις συνταγές δεν μπορώ να πω ότι έχω ξετρελαθεί, είναι όμως κάποιες ιδιαίτερες και μπορείς να πάρεις κάποιες ιδέες...

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Κάτι ψήνεται..." εντυπώσεις... Empty Απ: "Κάτι ψήνεται..." εντυπώσεις...

Δημοσίευση από Rena Πεμ Μάης 28, 2009 12:03 am

Κι εγώ το παρακολουθώ. Αυτή τη βδομάδα έχει δέσει η ομάδα και δεν υπάρχουν παρελκόμενα. Τις προηγούμενες έβγαινε μια ξινίλα από πολλούς παίχτες. Σε κάθε ομάδα θα υπήρχε τουλάχιστον ένας ξινός ή πικρόχολος. Τώρα για τις συνταγές έχουμε δει και κάποιες εντυπωσιακές κυρίως ως προς την παρουσίαση αλλά μέχρι στιγμής τίποτε το ιδιαίτερο κατ' εμέ. Αυτό που με χαλάει είναι ότι σε γενικές γραμμές είναι λίγο στημένο π.χ κάθε φορά όλοι θα ψάξουν το σπιτι του άλλου, θα ανοιγουν συρτάρια θα ψαχουλεύουν κλπ ενταξει για λόγους τηλεθέασης γίνεται βέβαια αλλά είναι κάτι που δε το κάνω όταν είμαι καλεσμένη κάπου και δε μου αρέσει.
Rena
Rena
Admin
Admin

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 8812
Registration date : 08/03/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Κάτι ψήνεται..." εντυπώσεις... Empty Απ: "Κάτι ψήνεται..." εντυπώσεις...

Δημοσίευση από ???????? Πεμ Μάης 28, 2009 12:08 am

Συμφωνω για το ψάξιμο του σπιτιού. Κι εμένα με ενοχλεί!

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Κάτι ψήνεται..." εντυπώσεις... Empty Απ: "Κάτι ψήνεται..." εντυπώσεις...

Δημοσίευση από ???????? Πεμ Μάης 28, 2009 12:12 am

Δε το παρακολουθώ συστηματικά αλλά όσες φορές το έχω δει με έχει χαλάσει. Ίσως γιατί έτυχε κι έπεσα πάνω σε πικρόχολα σχόλια κλπ. Θυμάμαι ένα επεισόδιο με μια κυρία που σχολίασε το σπίτι της οικοδέσποινας λέγοντας ότι δε θα πρεπε καν να σκεφτεί να συμμετεχει στο παιχνίδι έχοντας τέτοιο σπιτι (μικρο) και θα επρεπε να είχε αποχωρήσει από την πρώτη στιγμή που είδε τα σπιτια των υπολοιπων. Τείνει από παιχνίδι να γίνει ριάλιτι σόου και με χαλάει πολύ.

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Κάτι ψήνεται..." εντυπώσεις... Empty Απ: "Κάτι ψήνεται..." εντυπώσεις...

Δημοσίευση από ???????? Πεμ Μάης 28, 2009 3:28 am

Αυτή τη βδομάδα είναι καλό. Δεν υπάρχουν τα πισώπλατα μαχαιρώματα και το βλέπει κανείς ευχάριστα. Την περασμένη βδομάδα με τον Λεωνίδα ήταν απαράδεκτο. Τέτοιος ξιπασμός πια, πως προκύπτει? Εδώ ο ίδιος που ήταν και επαγγελματίας έκανε ένα σωρό λάθη. Αλλά είναι η ποιότητα του ανθρώπου τελικά.

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Κάτι ψήνεται..." εντυπώσεις... Empty Απ: "Κάτι ψήνεται..." εντυπώσεις...

Δημοσίευση από ???????? Πεμ Μάης 28, 2009 4:32 am

To "Κάτι ψήνεται" κάποια στιγμή το είδα γιατί έλαβε μέρος μια γνωστή της αδελφής μου και από τότε κόλλησα. Βέβαια κάποιες εβδομάδες είναι πιο ευχάριστο, άλλες πάλι κουραστικό. Νομίζω ότι η παραγωγή το κανονίζει ώστε συνήθως το team να έχει και ένα εκνευριστικό τύπο. Μια φορά ήταν μια κομπλεξική η οποία σερβίρισε φιλέτο εντελώς άψητο μόνο και μόνο για να δει τις αντιδράσεις των υπολοίπων. Δεν μπορώ να πω ότι ενοχλούμαι ιδιαίτερα, απλώς κάνω χάζι τους διάφορους τύπους ανθρώπων. Αυτή η εβδομάδα είναι αρκετά νορμάλ, ευπρεπής και πολιτισμένη.

Γενικά δεν έχω ξετρελλαθεί με κάποια συνταγή και μου κάνει εντύπωση πως πολλοί από τους συμμετέχοντες δεν γνωρίζουν πολύ βασικά θέματα της κουζίνας. Επίσης, εντύπωση μου έκανε ο νεαρούλης αυτής της εβδομάδας που δεν ήξερε τι είναι το προπατορικό αμάρτημα. Ούτε να το προφέρει δεν μπορούσε. Μα είναι δυνατόν 18 ετών, να έχει τελειώσει ή να τελειώνει Λύκειο και να μην το έχει ακούσει ποτέ του? Τι να πω!

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Κάτι ψήνεται..." εντυπώσεις... Empty Απ: "Κάτι ψήνεται..." εντυπώσεις...

Δημοσίευση από ???????? Πεμ Μάης 28, 2009 10:04 am

Κι εγώ το παρακολουθώ αλλά σήμερα έχω εκνευριστεί. Μα να μη το προβάλουν λόγω ντιμπέητ? Περισσότερη τηλεθέαση θα είχαν με το κάτι ψήνεται..
Αυτη τη βδομάδα θα συμφωνήσω είναι καλύτερα, πιο ζεστοί άνθρωποι.

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Κάτι ψήνεται..." εντυπώσεις... Empty Απ: "Κάτι ψήνεται..." εντυπώσεις...

Δημοσίευση από ???????? Πεμ Μάης 28, 2009 2:06 pm

Εγώ παιδάκια δεν το βλέπω... Rolling Eyes

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Κάτι ψήνεται..." εντυπώσεις... Empty Απ: "Κάτι ψήνεται..." εντυπώσεις...

Δημοσίευση από Rena Παρ Μάης 29, 2009 10:16 am

Σήμερα ήταν το καλύτερο επεισόδιο που έχω παρακολουθήσει όλο αυτό τον καιρό. Η οικοδέσποινα (Άννα) εξαιρετική! Φιλόξενη, περιποιητική και το μενού της ενδιαφέρον κυρίως ως προς την παρουσίαση. Οι δε καλεσμένοι όλοι "Κύριοι" ούτε μπηχτές ούτε πισώπλατα μαχαιρώματα, τίποτα. Αντιθέτως χαμογελαστοί και έδιναν την εντύπωση ότι γνωρίζονται χρόνια με τα πειράγματα και την πλακίτσα τους. Πολύ το χάρηκα απόψε.
Rena
Rena
Admin
Admin

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 8812
Registration date : 08/03/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Κάτι ψήνεται..." εντυπώσεις... Empty Απ: "Κάτι ψήνεται..." εντυπώσεις...

Δημοσίευση από ???????? Παρ Μάης 29, 2009 10:45 am

Αυτή η πεντάδα έδεσε εξαιρετικά τελικά. Η Αννα πολύ καλοσυνάτη και γλυκύτατη. Ο δε Χρήατος (κυρίως) μεγάλο πειραχτήρι. Παρεμπιπτόντως η Άννα δε μοιάζει με την Αριέτα Μουτούση, την κόρη της Γαλλινέας?

Αννα

"Κάτι ψήνεται..." εντυπώσεις... Annasbig

Αριέτα

"Κάτι ψήνεται..." εντυπώσεις... 98172678

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Κάτι ψήνεται..." εντυπώσεις... Empty Απ: "Κάτι ψήνεται..." εντυπώσεις...

Δημοσίευση από ???????? Παρ Μάης 29, 2009 10:11 pm

Αννέτα καλά λες. Πολύ μοιάζουν! Για το παιχνίδι θα συμφωνήσω και με τις δύο απότα καλύτερα τον τελευταίο καιρό.

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Κάτι ψήνεται..." εντυπώσεις... Empty Απ: "Κάτι ψήνεται..." εντυπώσεις...

Δημοσίευση από ???????? Κυρ Μάης 31, 2009 10:52 am

Αλήθεια μοιάζουν πολύ οι δύο κυρίες. Σα μάνα με κόρη ένα πράγμα. Για το κλίμα έχετε δίκιο γι αυτή τη βδομάδα, αν και δεν είδα το χθεσινό επεισόδιο. Αυτό που μου έκανε εντύπωση (τι πρόσεξα ο κουτσομπόλης χαχαχα) ότι για πρώτη φορά σε όσα επεισόδια είδα εγώ τουλάχιστον το νερό σερβιρίστηκε σε κανάτα κι όχι σε πλαστικό μπουκάλι. Το σχολιάζω βρε παιδιά γιατί μου είχε κάνει εντύπωση, να προσέχουν όλα τα άλλα κι αυτό να έχει ξεφύγει σε όλους... Shocked scratch

Τελικά ποιος νίκησε?

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Κάτι ψήνεται..." εντυπώσεις... Empty Απ: "Κάτι ψήνεται..." εντυπώσεις...

Δημοσίευση από ???????? Δευ Ιουν 01, 2009 10:48 am

Σαλονικιώτικος αέρας φυσσάει αυτή τη βδομάδα. Για να δούμε τι θα μας προσφέρει η Συμπρωτεύουσα...

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Κάτι ψήνεται..." εντυπώσεις... Empty Απ: "Κάτι ψήνεται..." εντυπώσεις...

Δημοσίευση από ???????? Πεμ Ιουν 18, 2009 1:31 am

Ωραίοι οι Θεσσαλονικείς. Κυρίως σαν συμπεριφορά. Τα φαγητά μέχρι στιγμής δε με έχουν ενθουσιάσει. Θα περίμενα περισσότερα από αυτούς μια και θεωρούνται καλοφαγάδες. Αυτό όμως που πραγματικά με έχει αφήσει με ανοικτό το στόμα είναι τα σπίτια τους βρε παιδιά. Είδατε αυτός ο κύριος εχθές? Και είναι και εργένης. Τι να πω, μπράβο του αφού καταφέρνει και συντηρεί ένα τέτοιο σπίτι ολομόναχος. Πάντως τα πιάτα του μάλλον αδιάφορα μου φάνηκαν με εξαίρεση το επιδόρπιο που μου αρεσε πολύ η παρουσίαση του παγωτού στο πεπόνι.

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Κάτι ψήνεται..." εντυπώσεις... Empty Απ: "Κάτι ψήνεται..." εντυπώσεις...

Δημοσίευση από ???????? Πεμ Ιουν 18, 2009 2:13 am

Πράγματι γενικά τα φαγητά των περισσότερων (Αθήνα και Θεσ/νίκη) είναι χωρίς έμπνευση. Έχω βαρεθεί να βλέπω κρασάτα κρεατικά με συνοδεία ρυζιού.
Άσε που μερικοί χρησιμοποιούν φακελάκια σκόνη για κρέμες, μπεσαμέλ, κρέπες.
Πάντως το χθεσινό επιδόρπιο (πεπόνι με παγωτό, γιαούρτι, αποξηραμένα φρούτα και ξηρούς καρπούς) ήταν ενδιαφέρον και είχε κάποια φαντασία αν και η παρουσίαση του πεπονιού μέσα στο πιάτο ήταν κάπως βαρύγδουπη...

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Κάτι ψήνεται..." εντυπώσεις... Empty Απ: "Κάτι ψήνεται..." εντυπώσεις...

Δημοσίευση από Rena Πεμ Ιουν 18, 2009 2:21 am

Δεν έχεις άδικο και δε μπορώ να καταλάβω γιατί να πας σε μια τέτοια εκπομπή-παιχνίδι όταν δεν ξέρεις τα στοιχειώδη. Απαράδεκτο να χρησιμοποιείς μπεσαμέλ του κουτιού ή μείγματα για γλυκά τύπου "Γιώτης". Όσο για το πιάτο ναι ήταν κάπως. Για το σπίτι έχω κι εγώ πάντως την ίδια απορία με τη Σιμερούδα. Και κάτι άλλο που τουλάχιστον προσωπικά δε το είχα δει να "παίζει" μία από τις χθεσινές καλεσμένες ζήτησε αναψυκτικό. Μου έκανε τεράστια εντύπωση αν σκεφτει κανείς ότι σε τόσες εκπομπές τα μόνα ποτά στο φαγητό είναι κρασί ή άντε και καμία μπύρα.
Rena
Rena
Admin
Admin

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 8812
Registration date : 08/03/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Κάτι ψήνεται..." εντυπώσεις... Empty Απ: "Κάτι ψήνεται..." εντυπώσεις...

Δημοσίευση από ???????? Πεμ Ιουν 18, 2009 3:24 am

Δε το πρόλαβα ολόκληρο γιατί ετοιμαζόμουν για βολτούλα αλλά μου άρεσε αυτός ο κύριος. Αν και εργένης είχε πολύ καλό γούστο και το φαγητό του αν κι όχι ιδιαίτερο ήταν προσεγμένο. Η έκπληξη που ετοίμασε στους συμπαίκτες του ήταν πολύ έξυπνη.

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης