delicieuses
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΠΡΟΣΟΧΗ - ΚΙΝΔΥΝΟΣ

Πήγαινε κάτω

ΠΡΟΣΟΧΗ - ΚΙΝΔΥΝΟΣ Empty ΠΡΟΣΟΧΗ - ΚΙΝΔΥΝΟΣ

Δημοσίευση από ???????? Παρ Ιουν 26, 2009 3:58 pm

Αμάν, πια ούτε ένα κραγιόν να μην μπορεί κάποιος/α να χαρεί σ' αυτήν την ζωή; Τι άλλο επικίνδυνο για την υγεία και την ζωή μας μας απέμεινε; Το ψωμί και τα φρούτα; Έλεος!!

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΡΟΩΘΗΣΤΕ ΤΟ ΣΕ ΦΙΛΕΣ, ΚΑΙ ΦΙΛΟΥΣ ΣΑΣ, ΣΥΖΥΓΟΥΣ, ΑΔΕΛΦΕΣ (με την συγγενική και κοινωνιολογική έννοια του όρου), ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ, ΑΔΕΛΦΕΣ (κανονικές), κ.λ.π

Προς τον ανδρικό και γυναικείο πληθυσμό:

Ο μόλυβδος είναι μία χημική ουσία, η οποία προκαλεί καρκίνο. Πρόσφατα μία μάρκα που ονομάζεται Red Earth μείωσε τις τιμές της από $67 σε $9.9 διότι τα προϊόντα της περιείχαν μόλυβδο.

Οι μάρκες οι οποίες περιέχουν μόλυβδο είναι αι:


1. Christian Dior
2. L A NCOME
3. CLINIQUE
4. YSL
5. ESTEE LAUDER
6. SHISEIDO
7. RED EARTH (Lip Gloss)
8. CHAΝNEL (Lip Conditioner)
9. Market America-Motives lipstick


Όσο περισσότερο μόλυβδο περιέχουν τα ανωτέρω καλλυντικά, τόσο περισσότερο αυξάνεται ο κίνδυνος για καρκίνο.

Μετά από δοκιμές που έγιναν σε κραγιόν, βρέθηκε ότι τα κραγιόν του YSL περιείχαν την μεγαλύτερη περιεκτικότητα σε μόλυβδο. Προσέξτε ιδιαιτέρως τα κραγιόν που κατασκευάστηκαν για να διαρκούν περισσότερο. Εάν το κραγιόν σας διατηρείται πιο πολύ από τα συνηθισμένα, αυτό οφείλεται στο ότι περιέχει υψηλό ποσοστό μόλυβδου.

Κάντε αυτήν την δοκιμή μόνοι/ες σας:

1. Βάλτε λίγο κραγιόν στο χέρι σας.
2. Με ένα χρυσό δαχτυλίδι τρίψτε το χρώμα του.
3. Αν το χρώμα του κραγιόν γίνει μαύρο, τότε ξέρετε ότι περιέχει μόλυβδο.
Παρακαλούμε στείλτε αυτήν την πληροφορία σε όσους/ες περισσότερους/ες μπορείτε.

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΡΟΣΟΧΗ - ΚΙΝΔΥΝΟΣ Empty Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ - ΚΙΝΔΥΝΟΣ

Δημοσίευση από Rena Παρ Ιουν 26, 2009 10:43 pm

Και να σκεφτείς ότι πολλά από αυτά τα τρώμε κιόλας. Ειδικά αν έχουν φρουτώδη γεύση χαχχαχα. Τελικά όλα γύρω μας είναι καρκινογόνα όλα λίγο πολύ, όσο αθώα και να φαίνονται είναι πολύ ύπουλα!!!
Rena
Rena
Admin
Admin

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 8812
Registration date : 08/03/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΡΟΣΟΧΗ - ΚΙΝΔΥΝΟΣ Empty Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ - ΚΙΝΔΥΝΟΣ

Δημοσίευση από ???????? Παρ Ιουν 26, 2009 10:46 pm

χαχα Κυριάκο καλά και μας ενημέρωσες για να πετάξω το παλιό. Βρε τι πήγα να πάθω lol2 lol2 lol2

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΡΟΣΟΧΗ - ΚΙΝΔΥΝΟΣ Empty Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ - ΚΙΝΔΥΝΟΣ

Δημοσίευση από ???????? Κυρ Ιουν 28, 2009 11:22 pm

Ψάχνοντας πάντως βρήκα αυτό....

«Η αλήθεια είναι ότι μόλυβδος υπάρχει σχεδόν στα πάντα,» υποστηρίζει ο Δρ. Μάικλ Θαν, επικεφαλής επιδημιολογικών ερευνών στο American Cancer Society. «Βρίσκεται στα πάντα γύρω μας. Ο κίνδυνος όμως από τον μόλυβδο στα κραγιόν είναι εξαιρετικά μικρός.» Για την ακρίβεια, η δηλητηρίαση από μόλυβδο συνήθως προκαλείται από άλλους περιβαλλοντικούς παράγοντες , όπως σωληνώσεις και μπογιά σε παλιά σπίτια για παράδειγμα. Συμπερασματικά, λοιπόν, δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας για τα κραγιόν.

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΡΟΣΟΧΗ - ΚΙΝΔΥΝΟΣ Empty Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ - ΚΙΝΔΥΝΟΣ

Δημοσίευση από ???????? Δευ Ιουν 29, 2009 12:01 am

antigoni έγραψε:Ψάχνοντας πάντως βρήκα αυτό....

«Η αλήθεια είναι ότι μόλυβδος υπάρχει σχεδόν στα πάντα,» υποστηρίζει ο Δρ. Μάικλ Θαν, επικεφαλής επιδημιολογικών ερευνών στο American Cancer Society. «Βρίσκεται στα πάντα γύρω μας. Ο κίνδυνος όμως από τον μόλυβδο στα κραγιόν είναι εξαιρετικά μικρός.» Για την ακρίβεια, η δηλητηρίαση από μόλυβδο συνήθως προκαλείται από άλλους περιβαλλοντικούς παράγοντες , όπως σωληνώσεις και μπογιά σε παλιά σπίτια για παράδειγμα. Συμπερασματικά, λοιπόν, δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας για τα κραγιόν.

....κι' εγώ που ξέρω ότι ο Δρ. Μάικλ Θαν, δεν τα "παίρνει" από την ESTEE LAUDER ή από την RED EARTH π.χ. (λέω τώρα εγώ). Πάντως εγώ antigoni μου θα το...δεν θα ξαναβάλω χαχχαχαχαχαα

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΡΟΣΟΧΗ - ΚΙΝΔΥΝΟΣ Empty Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ - ΚΙΝΔΥΝΟΣ

Δημοσίευση από ???????? Δευ Ιουν 29, 2009 12:27 am

Χαχαχαχχα Κυριάκο. Μπράβο και σε σένα και στο Χάρη. Αν βρείτε καμιά καλή μάρκα ενημερώστε κι εμάς kiss

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΡΟΣΟΧΗ - ΚΙΝΔΥΝΟΣ Empty Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ - ΚΙΝΔΥΝΟΣ

Δημοσίευση από ???????? Δευ Ιουν 29, 2009 1:29 am

Έτσι μπράβο Αντιγόνη να πάει η ψυχή μου στη θέση της. Αν παίρναμε τοις μετρητοίς ότι κυκλοφορεί στο Internet σχετικά με προϊόντα και τρόφιμα θα έπρεπε να μην ξαναγοράσουμε τίποτα και από κανένα και να πεθάνουμε από ασιτία!
Εσύ πάντως Κυριάκο κάνε μερικές δοκιμές και ενήμέρωσέ μας. Χάρη το αυτό και δι' υμάς!
lol!

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΡΟΣΟΧΗ - ΚΙΝΔΥΝΟΣ Empty Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ - ΚΙΝΔΥΝΟΣ

Δημοσίευση από ???????? Δευ Ιουν 29, 2009 2:45 am

Ειρήνη έγραψε:Έτσι μπράβο Αντιγόνη να πάει η ψυχή μου στη θέση της. Αν παίρναμε τοις μετρητοίς ότι κυκλοφορεί στο Internet σχετικά με προϊόντα και τρόφιμα θα έπρεπε να μην ξαναγοράσουμε τίποτα και από κανένα και να πεθάνουμε από ασιτία!
Εσύ πάντως Κυριάκο κάνε μερικές δοκιμές και ενήμέρωσέ μας. Χάρη το αυτό και δι' υμάς!
lol!

χαχαχαχαχα, θα στο πώ όταν εχω νεα, εσεις πάντως προσέξετε αυτο που θα διαλέξετε να μήν αφήνει σημάδια στο....γιακά υου αλλουνού, χχαχχαχαχαχα

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΡΟΣΟΧΗ - ΚΙΝΔΥΝΟΣ Empty Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ - ΚΙΝΔΥΝΟΣ

Δημοσίευση από ???????? Τρι Ιουν 30, 2009 2:31 am

Τςτςτςτς αμάν βρε παιδιά!Τελικά τι επιτρέπεται? Question

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης